Balada o jednom OSBD,alebo arogantný bastard

22.07.2009 22:13

 

Písal sa rok 2005.Úradníci v jednom Okresnom stavebnom bytovom družstve pod našimi veľhorami milovali svoju prácu.Bodaj by nie,bolo pekné počasie,mali krásny výhľad na hory a čo je hlavné ,ako firma boli v pluse.Bolo im  tak dobre,že sa začali medzi sebou hádať až vznikli dve skupiny. Každá si osvojovala právo konať v mene OSBD. Jednu skupinu viedol pán Bobkovič a druhú pán Tropalebohop.Došlo to tak ďaleko,že začali na seba navzájom podávať trestné oznámenia a súdne žaloby. Ako ináč ,najviac na to doplatili obyvatelia bytoviek v správe OSBD. Bolo to až tragikomické,ked´ v jeden deň si obyvatelia našli v poštovej schránke list od prvej skupiny,kde sa písalo,aby neplatili zálohové platby druhej skupine a na druhý deň v poštovej schránke našli list od druhej skupiny s doporučením,aby neplatili tej prvej.Ľudia mali v tom chaos a nevedeli komu majú platiť.

K zlepšeniu situácie neprispeli ani súdy.Tie v jednom predbežnom rozhodnutí dali za pravdu prvej skupine a o pár mesiacov zase druhej a podľa toho budova OSBD menila svojich nájomníkov za asistencie policajtov.A to sa opakovalo viackrát. Dokonalý chaos! Časť obyvateľov platila prvej a časť druhej skupine.To už pár občanov dožralo a začali pribúdať trestné oznámenia na OSBD,pretože sa obávali o svoje platby za byty.Veliteľ druhej skupiny pán Tropalebohop totiž verejne deklaroval ,že on platby ,ktoré občania platili prvej skupine neuzná.Tu niekoho napadlo,že si dá podpísať výmer na zálohové platby obidvom skupinám a tak sa pokúsi zistiť ,ktorá je tá pravá.Stalo sa to,že veliteľ prvej skupiny pán Bobkovič a po jeho odstúpení aj pán Veľký  tieto výmery podpísali bez problémov.Veliteľ druhej skupiny pán Tropalebohop tento výmer podpísať odmietol.Čo poviete,dá sa z toho usúdiť kto má pravdu ?Pán Tropalebohop to však na dôvažok odmietol dosť arogantným spôsobom. Poštval si proti sebe časť občanov a jeden si aj uľavil na jeho adresu slovami :Arogantný bastard !

Píše sa rok 2009.V budove OSBD je druhá skupina.Neviem či predbežným,alebo akým rozhodnutím.Medzitým polícia SR rozhodla ,že prvá skupina vyberaním nájomného neporušila zákon.Veliteľ druhej skupiny pán Tropalebohop však aj napriek tomu plní svoj sľub. Neuznáva platby ,kroré boli zaplatené prvej skupine,ba dokonca začína podávať súdne žaloby za neplatenie nájomného.Vyzerá to tak,že občania platiaci prvej skupine prišli aspoň na nejaký čas o svoje peniaze.Zachrániť ich môže už len súd. No pri našej vymožitelnosti práva je všetko možné.

Nedávno som v meste videl pána Bobkoviča.Vystúpil z veľkého fára,perfektne oblečený a s úsmevom na tvári vstúpil do stravovacieho zariadenia pre VIP hostí.Na druhý deň som videl pána Tropalebohopa.Vystúpil z veľkého fára a namieril si to k novinovému stánku.Bol perfektne oblečený a na tvári úsmev.

Krátko na to som stretol známeho.Išiel pomaly,akoby mal na chrbte vrece zemiakov.Na sebe kabát,ktorý už čosi zažil a so slzami v očiach mi ukazoval predvolanie na súd.“Urobili zo mňa neplatiča“,povedal tichým hlasom.

Ja som sa zmohol iba na jednu vetu : Arogantní bastardi !!!

Viac TU: